CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Denizli’de kapatılan HADEP yöneticileriyle görüştü

İHA

Türk Silahlı Kuvvetleri hakkındaki sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında soruşturma başlattığı Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 31 Mart yerel seçimleri öncesi sessiz sedasız Denizli’ye geldi.

Aralarında Anayasa Mahkemesi’nce kapatılan HADEP’in eski il ve ilçe yöneticilerinin olduğu bir grupla bir araya gelen Sezgin Tanrıkulu, iddiaya göre CHP’li adaylar için DEM’li Kürt seçmenlerden oy istedi.

Tanrıkulu, Denizli’de gizlice Dem Partililerle buluştu

Parti yöneticileri tarafından herhangi bir programı duyurulmayan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Denizli’ye geldiği, selfie paylaşımıyla ortaya çıktı.

Sezgin Tanrıkulu, Merkezefendi’deki bir kafede, aralarında Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan HADEP’in Denizli il ve merkez ilçe yöneticilerinin de olduğu bir grupla buluştu.

Paylaşım yapılmadı

CHP’li adaylara destek istediği iddia edilen Tanrıkulu’nun o buluşması, toplantıya katılanların paylaşımları ile ortaya çıktı.

Tanrıkulu’nun Denizli ziyaretiyle ilgili parti organlarından herhangi bir açıklama yapılmaması da dikkat çekti.

İyi Parti tepki gösterdi

CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun kapatılan HADEP yöneticileriyle yaptığı görüşmeyi eleştiren İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, “Denizli’de vatandaşlarımızın tepkisini çekmemek için yapılan gizli görüşmede seçimi etkileyecek oya sahip DEM (HDP) kökenli siyasilerle neyin pazarlığını yaptınız? DEM’den medet umanlara Denizlili vatandaşlarımız gereken cevabı verecektir. Sezgin Efendi, DEM’lenmeye Denizli’den başka bir yer bulamadın mı? Gelmişken bizden ayrılıp CHP ile beraber demlenmek isteyen arkadaşları da çağırsaydın ya” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x